poniedziałek, 3 kwietnia 2017

TO PRZECZYTAJ WIOSNĄ

Niby wiosna nie sprzyja czytaniu, bo kiedy za oknem piękna pogoda warto spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Jednak wielbicielom bardziej pasywnego odpoczynku polecamy lekturę w wiosennym otoczeniu. Przed wami kwietniowe zapowiedzi.


ANNA DĄBROWSKA: W rytmie passady


Anna Dąbrowska powraca z drugą książką! Po debiucie - Nakarmię cię miłością - proponuje czytelnikom miłość rodem z tanecznego parkietu...

Julita, uczennica warszawskiego liceum, w niczym nie przypomina typowej nastolatki. Nie chodzi na imprezy ani na randki, nie spotyka się z przyjaciółmi. Żyje w cieniu wydarzenia z przeszłości, które nie pozwala jej zachowywać się tak jak klasowe koleżanki. Pewnego dnia postanawia przełamać strach i zatańczyć w konkursie kizomby.

Marcel jest tancerzem i instruktorem w szkole tańców latynoamerykańskich. Jego życie ulega całkowitej przemianie, kiedy dowiaduje się o chorobie matki. Światełkiem w tunelu okazuje się konkurs tańca, w którym mężczyzna postanawia wystartować. Wygraną chciałby przeznaczyć na pomoc matce.

Dwoje obcych sobie ludzi zaczyna łączyć jedno pragnienie, chociaż każde z nich postrzega zwycięstwo w zupełnie innym wymiarze. Wydaje się, że Julitę i Marcela dzieli przepaść, której nie można pokonać, a jednak…

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data premiery: 27.04.2017
URSZULA ZIOBER: Spódniczka ze starej podszewki


Moda na wojenne historie kobiet trwa w najlepsze. Takie historie są tym cenniejsze, kiedy opowiada je wnuczka głównej bohaterki.

W Spódniczce ze starej podszewki Urszula Ziober opisuje historię swojej babci, Janiny Nietupskiej. To opowieść o słonecznym dniu w domu na poznańskich Winogradach. O pełnej strachu podróży w nieznane. O przeraźliwym zimnie kazaskiego stepu. Wreszcie o nadziei.

Jak mówi autorka: „Moja babcia zawsze powtarza, że wojna zabrała jej nie tylko dzieciństwo, ale i młodość. Mimo pozornie szczęśliwego zakończenia i powrotu do Polski po sześciu długich latach zesłania, później nic już nie było takie samo. Nie wszystko można bowiem odbudować tak, jak zniszczone bombami domy. Świat, który znała, zniknął bezpowrotnie. Na zawsze odeszli ludzie, których kochała. Pozostały tylko wspomnienia. Urealnienie tych wspomnień poprzez słowa i tę książkę to jedyne, co mogę jej dzisiaj dać”.


Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data premiery: 3.04. 2017TASMINA PERRY: Pocałunek na pożegnanie


Odkrywanie wspomnień za pomocą starego przedmiotu - na tym oparła swoją powieść Dziewczyna, którą kochałeś Jojo Moyes. Tasmina Perry buduje fabułę wokół tajemnicznej fotografii, która zaprowadzi bohaterów niemal na koniec świata.

Spektakularna podróż zaczyna się na ulicach szarego Londynu, ciągnie się przez dziką Rosję, smagane wiatrem wybrzeża Irlandii i parną Puszczę Amazońską. Wszystko po to, by odkryć tajemnicę starej fotografii. Dołączysz?Wydawnictwo Kobiece
Data premiery: 14.04.2017ALWYN HAMILTON: Buntowniczka z pustyni


Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy! Baśniowa opowieść w klimacie Zakazanego życzenia!
Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.
Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.


Wydawnictwo Czwarta Strona
Data premiery: 26.04.2017


MICHAEL HASTINGS: Wszyscy ludzie generała

Nieznany wcześniej obraz elity amerykańskiej armii.Generał McChrystal przez współpracowników nazywany był Gwiazdą Rocka, Papieżem, Big Stanem. Kierował operacją wojskową w Afganistanie, prowadząc pełne ekscesów życie, a jego wielkim marzeniem było zostanie celebrytą. Otoczył się ludźmi odjazdowymi, zuchwałymi i bezczelnymi, którzy ponad wszystko kochali władzę i dobrą zabawę. Michael Hastings jeździł z nimi na niebezpieczne patrole i chodził do hotelowych barów, gdzie przy jednym stole popijali wojskowi, szpiedzy i luksusowe prostytutki.Rzeczywistość dopisała do tej historii zaskakujące zakończenie: dziś ludzie McChrystala są ludźmi prezydenta Donalda Trumpa.

Na podstawie książki NETFLIX zrealizował film WAR MACHINE.

Wydawnictwo Znak literanova
Data premiery: 17.04.2017

Jak myślicie, która książka ma szansę zostać światowym albo polskim bestsellerem? Na pewno warto zwrócić na nie uwagę, rozłożyć koc w parku lub ogrodzie i zatopić się w lekturze. Kto wie, może przy takiej okazji się spotkamy?

[MARTA]
6 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa nowej książki Ani Dąbrowskiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to samo! Najbardziej na nią czekam :) I na pozycję nr 2 Spódniczka ze starej podszewki. O wojnie - uwielbiam!
   Marta

   Usuń
 2. Buntowniczka z pustyni mnie zainteresowała, a poza listą jeszcze np. Tysiąc pięter lub Co przyniesie wieczność albo The Call. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buntowniczka z pustyni będzie chyba w klimacie Zakazanego życzenia, modnego niedawno. Jestem bardzo ciekawa :)
   Marta

   Usuń
 3. Po naprawdę ciekawej książce "Gniew i świt" nie mogę doczekać się przeczytania "Buntowniczki z pustyni". :)
  Pozdrawiam!
  Zapraszam na mój kanał na YT

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem bardzo ciekawa "Buntowniczki..." :)

   Usuń

Fajnie, że do nas wpadłeś. Będzie jeszcze fajniej, jeśli trochę podyskutujemy. Dlatego zostaw po sobie komentarz, będzie nam bardzo MIŁO!! Odpowiemy w przerwie w czytaniu, jeśli nie - stalkuj dalej :)