sobota, 8 lipca 2017

Uwaga, KONKURS!!!


Nie wiecie, co zrobić z wolnym czasem? Pod prysznicem podśpiewujecie, że miłość ci wszystko wybaczy? Dodatkowo męczy Was talent literacki i uwielbiacie klimat dwudziestolecia międzywojennego? Mamy dla Was świetną propozycję! Prezentujemy konkurs literacki Już nie zapomnisz mnie.

CO TRZEBA ZROBIĆ?

Po pierwsze wybrać piosenkę z listy zamieszczonej w regulaminie (tu KLIK), a potem napisać DOWOLNE opowiadanie w jakiś sposób inspirowane piosenką. Gatunek opowiadania nie jest z góry narzucony, może być zarówno obyczajowe, jak i fantastyczne. Fragmenty inspirowane piosenką należy w tekście pogrubić! Objętość pracy nie może przekraczać 5 stron A4 ujednoliconego maszynopisu (czcionka 12, interlinia 1,15, marginesy 2,5). Musicie też zgłosić udział za pomocą maila, wysyłać na adres rzeka.opowieści@onet.pl swoje imię/nick, opcjonalnie adres bloga i obowiązkowo numer i tytuł wybranej piosenki! Nie zapomnijcie o tym, to bardzo ważne - pominięcie tego kroku skutkuje dyskwalifikacją, nawet jeśli wyślecie swoją pracę w terminie! Jako tytuł wiadomości musicie wpisać hasło, które znajdziecie po przeczytaniu regulaminu (KLIK).

UWAGA!

Pamiętajcie: piosenki nie mogą się powtarzać! Każdy wybiera tylko jedną, wykreślone oznaczają już zajęte. Wolno cytować piosenkę w tekście, oddać jej klimat lub luźno skojarzyć z nią tekst. DECYZJA NALEŻY DO WAS! Tekst nie może być wcześniej opublikowany, należy stworzyć go specjalnie na użytek konkursu.

DEADLINE:

Prace należy wysłać najpóźniej do końca LIPCA 2017 w formacie .docx, .doc lub dokumencie Google na wspomniany wyżej adres mailowy (rzeka.opowieści@onet.pl). Organizatorzy proszą, by nie wysyłać prac do ostatniej chwili - wydłuży to czas oczekiwania na wyniki, więc pamiętajcie, aby się streszczać ;). Ogłoszenie wyników planowane jest na 8-9 sierpnia.

NAGRODY:

Jak na konkurs przedwojenny przystało, nagrody też będą... przedwojenne, co nie znaczy, że stare! :D

I miejsce:

Jedna z książek (do wyboru): Gwiazdy drugiej Rzeczpospolitej lub Jak za dawnych lat
Jedna z książek do wyboru (poniżej zamieszczamy listę)
Upominek
Reklama (bloga lub innej strony, którą zwycięzca prowadzi)
Grafika

II miejsce:

Książka Bodo
DVD do wyboru: Manewry miłosne lub Każdemu wolno kochać
Jedna z książek do wyboru
Reklama bloga
Grafika

III miejsce:

Gazeta "Stare Kino"
Jedna z książek do wyboru
Reklama

Lista książek, spośród których można wybrać:
Bratnie dusze Lynda Waterhouse
Gra o Juliana Adele Griffin
Piórko na wietrze Emily Wu, Larry Engelmann
Sztuka bycia Elą Johanna Nilsson
Układanka Delia Ephron
Zmyślona Katarzyna Michalak.
Pierwszeństwo wyboru ma osoba z pierwszego miejsca, laureaci drugiego i trzeciego miejsca będą wybierać z pozostałych tytułów.

W razie wątpliwości odsyłamy Was do REGULAMINU.
Jednocześnie informujemy, że Nowy Akapit jest tylko pośrednikiem, a nie organizatorem konkursu. Odpowiedzi na wszelkie pytania szukajcie TUTAJ.


ZACHĘCAMY DO ZABAWY! POWODZENIA!

3 komentarze:

 1. Pomysł na konkurs jak najbardziej udany! Z chęcią bym wzięła udział, ale przez zbliżający się wyjazd nie będę miała czasu na napisanie czegokolwiek. Mam nadzieję, że jeszcze sporo konkursów w takim klimacie będzie i wtedy będę się mogła wykazać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Zapraszam Cię serdecznie, ja, jako organizatorka, na pewno powiadomię Cię o nowym konkursie, który będę organizowała w dalekiej/niedalekiej przyszłości. :) Ale to jeszcze nie teraz.
   A Wam - dziękuję bardzo za reklamę mojego konkursu! Z pewnością mi pomożecie w tej promocji. Jestem Wam niesamowicie wdzięczna za tak miłą, obszerną reklamę.
   Pozdrawiam Was i czytelników Nowy Akapit!

   Usuń
  2. Dziękujemy za współpracę! :) W przyszłości chętnie pomożemy w promocji podobnych kreatywnych konkursów :)

   Usuń

Fajnie, że do nas wpadłeś. Będzie jeszcze fajniej, jeśli trochę podyskutujemy. Dlatego zostaw po sobie komentarz, będzie nam bardzo MIŁO!! Odpowiemy w przerwie w czytaniu, jeśli nie - stalkuj dalej :)