sobota, 21 stycznia 2017

Nie zostanę dziś Miss Świata


Kobiety od zawsze dążą do tego, by być idealne. W dzisiejszym świecie modne stało się bycie: a) piękną i szczupłą, b) wykształconą bizneswomen, c) wzorową żoną, d) zaradną matką i e) perfekcyjną panią domu. Świat oszalał, a kobiety stają na głowie, dwoją się i troją, by temu wszystkiemu sprostać. I nagle z pomocą przychodzi ona. Ch...owa Pani Domu.Choć rzadko sięgam po literaturę tego typu, książka Magdaleny Kostyszyn zdecydowanie jest jedną z lepszych, które czytałam. Ten antyporadnik wciągnął mnie tak, że wchłonęłam go jak gąbka wodę - w przeciągu kilkunastu godzin. 


Lekki styl, duża dawka humoru i ironiczne podejście do świata  - w przypadku tej książki to przepis na sukces. Anegdoty, trafne spostrzeżenia i autentyczność - wszystko to sprawia, że każda czytelniczka chętnie zacznie identyfikować się z opisywanymi przez autorkę sytuacjami. Są tu historie, z którymi od lat borykają się Polki. O życiu w pojedynkę, w małżeństwie, o teściowej, pracy, znajomych, świętach, tradycjach i o tym, co ludzie powiedzą. Słowem: od A do Z o naszej codzienności. 


Jeśli masz dosyć podążania za modą bycia piękną, atrakcyjną i w ogóle naj, sięgnij po Ch...ową Panią Domu. Magdalena Kostyszyn doskonale utwierdzi Cię w przekonaniu, że postępujesz prawidłowo. To twoje życie i nie ma sensu podporządkowywać go innym. Nie masz ochoty sprzątać? Naczynia w zlewie leżą już kilka dni? Zamiast pobiegać wolisz obejrzeć serial? A na pytanie o to, kiedy w końcu wyjdziesz za mąż, masz ochotę wziąć giwerę i wszystkich zastrzelić? Idealnie, ta książka jest dla Ciebie. 

Choć na co dzień staram się być dobrze zorganizowana i najchętniej zrobiłabym milion rzeczy, na które zwykłemu śmiertelnikowi brakuje zegarowej doby (za to perfekcyjna pani domu w tym czasie ma jeszcze chwilę, żeby odpocząć), bez zająknięcia zgadzam się z autorką. Czytając kolejne strony i odkrywając nagą prawdę, nie mogłam przestać się śmiać. Trafne spostrzeżenia Kostyszyn tylko utwierdzały mnie w przekonaniu, że ma rację. Każda z nas dąży do perfekcji, zapominając nie tylko o prawdziwej przyjemności życia, ale przede wszystkim o sobie!

Bez wątpienia to książka dla kobiet, które mają duże poczucie humoru, dystans do siebie i świata. W przeciwnym razie przeczytanie tego antyporadnika możesz przepłacić solidną depresją, zastanawiając się jak można obchodzić Boże Narodzenie bez choinki i generalnych porządków? A Chodakowską oglądać, siedząc na kanapie i jedząc chipsy? 

Tej książki nie można opowiedzieć, ba! nawet nie należy. Trzeba ją za to przeczytać chociażby po to, by w końcu poćwiczyć mięśnie brzucha, śmiejąc się do rozpuku. 


Tytuł: Ch...owa Pani Domu
Autor: Magdalena Kostyszyn
Wydawnictwo FlowBook
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 283  


[OLA]

14 komentarzy:

 1. Całkiem chwytliwy tytuł, przydałaby się męska wersja tej książki :D Na pewno bym po nią sięgnął :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może zamiast czekać na męską wersję, sam pokusisz się o napisanie takiej ? Też chętnie byśmy po nią sięgnęły :)

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że kiedyś znajdę czas żeby przeczytać. W końcu obserwuje zmagania chujowych pań domu od dawna. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Bo to ta lektura po której na pewno nie będziesz żałować, że poświęciłaś czas :)

   Usuń
 3. Zbyt wiele wyzwań przed nami, kobietami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami same sobie tych wyzwań jeszcze dokładamy. Taka nasza natura :)

   Usuń
 4. Już po raz kolejny spotykam się z tą pozycją książkową i coraz bardziej chcę ją przeczytać. Ale to absolutna prawda, co napisałaś - w dzisiejszych czasach każda z nas chce być "zbyt" idealna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ideałów nie ma :) . Czasem trzeba sobie odpuścić, prawda? :)

   Usuń
 5. no chyba sięgnę po to...bo absolutnie na perfekcyjna Panią domu się nie nadaję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, to tak jak większość z nas, te perfekcyjne to specjalne okazy, jedna na milion :D

   Usuń
 6. Ja obchodzę Boże Narodzenie bez choinki, prezentów, zakupów. Można.
  Recenzja bardzo dobra. Autorka jak widać w moim stylu. Sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, jakie bezstresowe pojęcie! Najgorzej robić coś, czego nie czujemy i oszukiwać tym samych siebie.

   Usuń
 7. Coś tak czuję, że to książka dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spodoba się duuużej części kobiet, bo w końcu "perfekcyjnych" nie mamy wielu, prawda? :) Polecamy! :D

   Usuń

Fajnie, że do nas wpadłeś. Będzie jeszcze fajniej, jeśli trochę podyskutujemy. Dlatego zostaw po sobie komentarz, będzie nam bardzo MIŁO!! Odpowiemy w przerwie w czytaniu, jeśli nie - stalkuj dalej :)